17. aprillil kinnitas Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu ebasoodsate olude kriisilaenu tingimuste muudatused.

Alates 18. aprillist  saavad kriisilaenu taotleda lisaks taimekasvatajatele ka teised põllumajandustoodete esmatootjad, kelle likviidsusprobleemid ei ole põhjustatud otseselt ilmastikuoludest. Samuti pikeneb laenutatotluste vastuvõtt ühe kuu võrra ehk 1. juuni asemel saab taotlusi esitada 1. juulini 2024.

„Meetme tingimuste muutmise eesmärk on võimaldada käibevahenditele ligipääsu lisaks taimekasvatajatele ka teistele põllumajanduse esmatootjatele, kelle käibevahendite puudus ei ole seotud ainult  ilmastikuoludega, vaid keerulise majanduskeskkonnaga, mille tõttu nad pangast ajutiselt laenu ei saa. Käibelaenu maksimaalne suurus on 100 000 eurot ja tagasimakse aeg kolm aastat,“ ütles MES-i juhatuse liige Meelis Annus.

Seoses sisuliste muudatustega muutus ka meetme nimi, milleks on nüüd “Ebasoodsate majandusolude kriisilaen”.

Laenu täpsemaid tingimusi saab lugeda veebilehelt https://www.mes.ee/laenud/laen-mes-omakapitalist/ebasoodsate-ilmastikuolude-kriisilaen.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Sihtasutus annab laenukäendusi ja laene omavahenditest ning haldab sihtotstarbelisi fonde Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumiga sõlmitud halduslepingute alusel.

Recommended Posts