Eestimaa Talupidajate Keskliit on ellu kutsumas uut üritust nimega „Maa tuleb linna“, mille eesmärgiks on vähemalt järgmisel kolmel aastal tuua maaettevõtjad korra aastas maalt linna, et tutvustada linnas elavatele inimestele erinevaid maaettevõtteid, maitsvat talutoitu ja selle tootmist, lühikestest tarneahelat ning talus elavaid loomi.

Jah tõesti – avatud talude päev on selleks aastaks läbi saanud, aga ei tasu olla nukker, sest juba 3. Septembril toimub Tallinnas Põhjala Tehases esmakordselt suur „Maa tuleb linna“ talutoidu laat kus on võimalik osta maitsvaid talukaupu 60-erineva talutoidu tootja käest ning sealhulgas saab kõhu täis ehtsa talutoiduga!

Päeva juhib Emil Rutiku ning artistidena astuvad lavale imeline Karolin Kõrre ning palavalt armastatud Hendrik Sal-Saller koos Erko Laurimaaga. Ligipääs laada-melule ning kontserdile on külastajatele tasuta. Lisaks kontserditele on laadal avatud ka taluloomade ala, mis annab tõelise „Maa tuli linna“ efekti. Tule tutvu talus elavate veiste, lammaste ja kitsedega.

Laadal autasustatakse Parim talutoit 2022 ja Parim talu 2022 võitjaid.

Tutvu üritusega siin: https://www.facebook.com/events/340718824783079 

*Üritus toimub „Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus“ raames ning seda toetab Euroopa Liit.

 

MAA TULEB LINNA 2023 INFO LEIAD https://www.taluliit.ee/populaarne-suururitus-ootab-vaiketootjaid-kauplema/