“MAA TULEB LINNA” suur talutoidulaat

📅 Toimub: 2. September 2023.a
📍 Toimumiskoht: Põhjala tehas
🕒 Kestvus: 10.00 – 16:00

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud kogupere suurüritus „Maa tuleb linna“ talutoidu laat toimub ka sel aastal Tallinnas Põhjala tehases 2. septembril. Tegemist on unikaalse üritusega, mille põhieesmärgiks on pakkuda Eesti talutoidu tootjatele võimalust otse tarbijatele oma saadusi ja toodangut müüa. Maa tuleb linna” on rohkemat kui lihtsalt laat – see on sündmus, kus kohtuvad maa ja linn ning kus pakutakse parimat talutoiduvalikut otse meie armastatud talunikelt ja toidutootjatelt. See on võimalus väärtustada kohalikku toitu ja toetada lühikesi tarneahelaid ning Eesti põllumajandustootjaid. 

Päeva juhib Emil Rutiku ning artistidena astuvad lavale sel aastal Marek Sadam ja Martin Trudnikov. Lisaks tutvustavad oma moeloomingut Emmaroos ja Pehmus.

Ligipääs laadamelule ning kontserdile on külastajatele TASUTA. Lisaks kontserditele on laadal avatud ka taluloomade ala, mis annab tõelise „Maa tuli linna“ efekti. Sealhulgas saab kõhu täis ehtsa talutoiduga!

Laadal autasustatakse Parim talutoit 2023 ja Parim talu 2023 võitjaid.

“Maa tuleb linna” suure talutoidulaada kava:

10:00 – Avatakse uksed, talutoidulaat alustab. Kohal on ligi 70 talutootjat üle Eesti

11:00 – Ametlik laada avamine, kõned

11.30 -12.15 MEEDIAALAL: Mõtteid oma raamatu teemal  “Maa ja armastus” jagab Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu liige ja kirjanik Ants Aaman.

12:00 – Eesti Disain. Moeloojad Emmaroos ja Pehmus tutvustavad oma loomingut

12.30 – 13.15 MEEDIAALAL: Vestlusring “Kas Eesti toit on kallis, ja kui, siis miks, ning milliseid positiivseid väärtuseid kannab endas kohalik toit?”,  mida korraldab ja viib läbi Eesti Lihaveisekasvatajate Selts. Osalevad Euroopa Parlamendi liige Riho Terras ning lihaveisekasvataja ja Liivimaa Lihaveise tegevjuht Marko Hiiemäe. Vestlust modereerib Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juht ja lihaveisekasvataja Jane Mättik

13.15 – 14.00 MEEDIAALAL: Vestlusringi “Naised ja metsahoid” viib läbi Võrumaa Metsaühistu juhatuse liige, EENA klubi ettevõtlikusele suunatud tegevuste vedaja ja kaasalööja Liina Helstein. Osalevd EMÜ kommunikatsioonijuht, raiesportlane Karina Riive ja metsandusnoor, ülemaailmset metsaüliõpilaste konverentsi korraldanud Mari Teesalu.

14:00 – “Parim talutoit 2023” ja “Parim talu 2023” väljakuulutamine, esinevad Marek Sadam ja Martin Trudnikov

15.00 – 15.45 MEEDIAALAL: Vestlusring: “Miks Eesti mesi?” Meemeistrite perenaine Kristi Terep harutab ja arutab koos valdkonna ekspertidega lahti Eesti meetootjate valupunktid

16:00 – Laada lõpp

Jälgi üritust ka Facebookis – SIIN

* Üritus „Maa tuleb linna“ toimub „Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus“ raames ning seda toetab Euroopa Liit.