Maaeluministeerium
PRESSITEADE
12.04.2022

 

Maaeluministeerium tunnustas noori maaelu teadustööde autoreid

Maaeluministeerium andis Eesti Rahva Muuseumis toimunud õpilaste teadusfestivalil üle eripreemiad parimatele toidu, põllumajanduse ja kalandusega seotud teadustööde autoritele.

Maaeluministeerium andis välja kokku neli eriauhinda. Nendest kolm võrdset läksid vanemate kooliastmete individuaaltöödele. Vanema kooliastmeauhinnad andis Maaeluministeeriumi poolt üle Maaelu Teadmuskeskuse direktorAndre Veskioja. Lisaks pani Maaeluministeerium peaauhinna välja algklasside konkursile „Imeline maitse“. Algklassidele andis auhinna üle ministeeriumi esindaja Signe Sabas.

Eripreemia sai Tallinna Inglise Kolledži õpilane Michelle Kiik. Tema juhendajad on doktorant Kadi Jakobson (TFTAK) ja õpetaja Aune Nigol. Michelle töö pealkiri on „Taimsed valgupulbrid piimaalternatiivide arenduseks- füüsikaliste ja sensoorsete omaduste vahelise seose uurimine“.

Eripreemia sai Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilane Janely Semilarski. Tema juhendaja on Lauri Mällo. Janely töö pealkiri on „Mikroplast Peipsi järve rääbise (Coregonus albula) ja samasuvise koha (Sander lucioperca) seedekulglas“.

Eripreemia sai Tartu Luterlik Peetri Kooli õpilane Laura Veerde. Tema juhendaja on Joana Jõgela. Laura töö pealkiri on „Toiduvärvi E102 (tartrasiin) sisalduse määramine limonaadides ja pirnimaitselises siirupis“.

Hullu teadlase uurimistööde konkursi „Imeline maitse“ peaauhinna pani välja Maaeluministeerium. Auhinna võitis Järveküla kooli 1. klass uurimustööga „Miks mõned maitsed on lastele keelatud?“. Tööd juhendas klassijuhataja Merike Sepp.

Õpilaste teadusfestivali läbiviimine on suur töö ja tulemus kõikide osapoolte jaoks inspireeriv. Tunnustame Eesti Teadusagentuuri ja oleme ka järgnevatel aastatel kaasteelised, et maamajandusele uusi suundi näitav teadus saadaks meie õpilasi kogu haridustee jooksul. Õpilaste teadustöödest peegeldub Maaeluministeeriumi jaoks oluline info õpilaste huvide, teadmiste, eluplaanide ja koostöövalikute kohta. Loodame, et paljudest tänastest teadusfestivalil osalejatest saavad tulevikus maaelu suunajad.

Maaeluministeerium tänab kõiki riiklikul konkursil osalenud õpilasi, nende juhendajaid ja perekondi ning soovib võitjatele palju õnne.

Recommended Posts