Põllumajandus- ja Toiduamet
PRESSITEADE
13.05.2023

 

Lõppes kevadine metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) lõpetas kevadise rebaste ja kährikute marutaudivastase vaktsineerimise Venemaaga piirnevatel aladel.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Ave-Ly Toomvapi sõnul läks vaktsineerimine plaanipäraselt. „Vaktsineerimiseks kasutati spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist, kuhu sisse on peidetud kapsel marutaudi vaktsiiniga. Vaktsiinsööta külvati Kirde- ja Kagu-Eestis ning Ida-Virumaal. Kokku külvati umbes 6100 ruutkilomeetri suurusele alale 122 400 vaktsiinisööta,“ kirjeldas Toomvap.

Palume järgnevatel päevadel hoida lemmikloomad sisehoovides, et nad metsloomadele mõeldud vaktsiinipalasid ära ei sööks.

„Marutaudivastane vaktsineerimine on väga oluline, sest haigus on laialt levinud meie naaberriigis Venemaal ja oht, et see sealt metsloomade või hulkuvate loomadega taas Eestisse levib on endiselt suur. Seetõttu viib PTA kaks korda aastas läbi metsloomade vaktsineerimist. Sama oluline on ka lemmikloomade vaktsineerimine, mis on loomaomaniku kohustus ja mida tuleks teha vähemalt iga kahe aasta tagant,“ selgitas Toomvap.

Järgmine metsloomade vaktsineerimine toimub 2023. aasta sügisel.

Täiendavat infot vaktsineerimise kohta leiab marutaud.ee.

Recommended Posts