PRESSITEADE
Eestimaa Talupidajate Keskliit
12.07.2018

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab juba kolmandat aastat järjest parima talutoidu valimist, mille eesmärk on tõsta esile ehtsat talutoitu ja tunnustada talunike tööd. Parimatest parimad talutoidud selguvad kaheksas erinevas kategoorias ja võitjad kuulutatakse välja 25. augustil Saaremaal toimuval XXVII üle-eestilisel talupäeval.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse liikme Kerli Atsi sõnul on konkursi eesmärk Eesti tublisid talunikke tunnustada, inspireerida ning seeläbi innustada neid rohkem tegelema tootearendustega, mis muudaks neid konkurentsivõimeliseks nii siin kui ka välismaal. Parimatest parimate talutoodete valimise menukust kinnitab ka igal aastal suurenev osalejate arv. “Aasta aastalt võtab konkursist osa järjest rohkem talunikke ning juurde tulnud ka uusi tooteid, mistõttu oleme konkursile toonud ka mitmeid lisakategooriaid,” selgitab Kerli Ats. Sel aastal jagatakse tunnustusi juba 8 erinevas kategoorias.

Eelmise aasta parima talutoidu konkursi võitja Andre juustufarmi perenaise Erika Pääbuse sõnul on väiketalunikele mõeldud võistlusel osalemine ja tunnustuse saamine kasvatanud nende ettevõtte tuntust, mille tulemusena on suurenenud ka kliendibaas. “Konkursi võitmine ja parima talutoidu tiitli saamine on andnud meile kinnitust, et teeme õiget asja. Kindlasti oleme saanud ka julgustust ja enesekindlust uuteks tootearendusteks,” kinnitab juustufarmi perenaine.

2018. aasta parim talutoit selgitatakse välja kaheksas erinevas kategoorias:

 • Parim piimatoode
 • Parim juust
 • Parim pagaritoode
 • Parim lihatoode
 • Parim maius
 • Parim tervisetoode
 • Parim jook
 • Parim lisand

Kaheksa kategooria võitjate hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib konkursi peaauhinna*.

Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 16. augustil Tallinnas Academic Food Lab’is. 2018. aasta parim talutoit kuulutatakse välja 25. augustil  Saaremaal Upa külas Suure Tõllu puhkekülas toimuval XXVII üle-eestilisel talupäeval. Hindamiskomisjoni kuuluvad toidublogijad, kokad, ajakirjanikud ja turunduseksperdid. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu nõukogu liige Kaul Nurm, kes on konkursi ideeline autor.

Konkursil osalemiseks palume registreeruda siin:

* Peaauhind
Konkursi “Parim talutoit 2018” üldvõitja auhinnaks on võidutoote turundustugi, mis sisaldab järgmist:

 • 2018. aasta parima talutoidu reklaamplakati kujundamine ja loomine
 • 2018. aasta parima talutoidu kvaliteetsed tootefotod
 • 2018. aasta parima talutoidu meediauudise koostamine ja levitamine meediakanalitele
 • Võidutoote valmistanud taluniku persooniloo organiseerimine meediaväljaannetesse

Parima talutoidu valimine on osa Talupidajate Keskliidu mitmeaastasest märgikampaaniast “Ehtne talutoit”, mille eesmärgiks on teadvustada ja tunnustada talutoodete kasulikkust ning mitmekesisust. Parimat talutoitu valitakse Eestis kolmandat aastat järjest. Eelmise aasta Parim talutoit 2017 võitja oli Andre Juustufarmi juust GRAND OLD. Parim Talutoit 2016 oli Paljumäe talu mahe keefir.

Lisainformatsioon:
Kerli Ats
ETKL tegevjuht
E-post: kerli@taluliit.ee

 

Recommended Posts