PRESSITEADE
Eestimaa Talupidajate Keskliit
07.12.2022

Kui moodsad Eesti talud ikkagi on? Valminud on põnev podcasti sari „Moodne Talu“

Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Maaeluministeeriumi koostöös on valminud uhiuus 5-osaline podcasti (eesti keeli taskuhääling) sari nimega „Moodne Talu“ kus tuuakse kuulajateni lugusid moodsatest Eesti taludest.

Taluliit on alustanud podcasti seeriatega „Moodne talu“ eesmärgiga tutvustada põnevaid lugusid laiemalt toidutootjatele ja tarbijatele: põllumajandustootjatele, hobi-talunikele, profikokkadele, aga ka kirglikele kodukokkadele, ja kõigile eesti toidu nautijatele, kes mõjutavad seda, kuidas me praegu toitu toodame, valmistame ja sööme. Moodsa talu podcastides toome teieni inspireerivaid lugusid Eesti taludest.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuhi Kerli Atsi sõnul on tegemist põneva sarjaga, mis toob kuulajateni lood Eesti väiketaludest. „Podcastis räägime, et piim ei ole vaid piim ja õun vaid õun vaid, et puhta toidu tootmine on ka poliitiline ja sügavalt isiklik avaldus selle kohta, kes me tahame olla ja millises maailmas loodame elada.“

Eestimaa Talupidajate Keskliit lõi 2018. aastal Eestis agroturismi võrgustiku, kuhu kuuluvad põllumajandustootjad, kes on oma tegevust mitmekesistanud turismiteenustega ja seda peamiselt selle eesmärgiga, et oma tootmist ja toodangut tarbijatele laiemalt tutvustada. Eesti  agroturismi talude tuntuse suurendamiseks viib läbi Eestimaa Talupidajate Keskliit erinevaid tutvustavaid tegevusi. Sel aastal soovisime agroturismi tutvustada ka uute kanalite kaudu ning selleks valisime tänases maailmas väga populaarseks saanud podcast-i, ehk taskuhäälingu formaadi. Podcast-ides räägime erinevate agroturismi taludega ning läbi selle toome inimesteni lood toidutootmisest, põllumajandusest ja maaettevõtlusest laiemalt. Podcastidest on valminud ka videod, mida on võimalik peagi jälgida meie Taluliidu Youtube kanalis. Soovime selle teavitusvormiga kõnetada rohkem noori ja ka käsitletud teemad erinevates episoodid on just selle suunitlusega valminud. Agroturismi podcast-id toetavad ETKLi üldist kommunikatsiooni agroturismi tutvustamiseks.

Moodsad talulood toob teieni Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös Maaeluministeeriumiga.

Podcastid on kuulatavad Spotifys: https://open.spotify.com/show/3yOoJTw5g0xg3GrAtL4Jwx?si=8c2a77e84d754069
ning peagi nähtavad ka videopildiga youtube kanalil: https://www.youtube.com/@eestimaatalupidajatekeskli8024/videos

Agroturism on põllumajandustootmise ja turismi kombinatsioon, mis pakub võimalust külastada talusid või teisi põllumajanduslikke ettevõtteid, kogeda maaelu ja maal elamise viise ning lüüa kaasa igapäevases talutöös. Agroturism ei võrdu maaturismiga, vaid on selle oluline tugiharu. Kui maaturismiga saavad tegeleda pea kõik maapiirkonnas tegutsevad turismitalud, siis agroturismiteenust saab pakkuda vaid ettevõte, kelle põhitegevusalaks on erinevate põllumajandus- või kalandustoodete valmistamine.

Lisainfo:

Kerli Ats
ETKL tegevjuht
kerli@taluliit.ee
+372 5647 5660

 

Recommended Posts