Olete oodatud järjekorras XXVIII Üle-eestilisele Talupäevale, mis toimub sel aastal 13. juulil 2019.a. algusega kell 11.00 Ida-Virumaal Eesti Kaevandusmuuseumis.
Talupäeval ootab Teid ees palju põnevat, mis on seotud maaettevõtlusega.

Programm ja tegevused kogu perele:

11.00 Avatakse Talupäeva uksed
12.00 Talupäeva pidulik avamine, parima talu ja talutoidu tunnustamine
14.00 Indrek Taalmaa ühemehekomöödia “Parimad palad”

Toimub põllumajanduse minimess, suur talutoidu laat, avatud on lasteala, miniloomaaed, käsitööala.
Kogu päeva vältel toimuvad vaba laval arutelud päevakajalistel teemadel.

18.00 Talupäeva lõpetamine

Registeerimine maa-alustele ekskursioonidele ja safarile toimub läbi Eesti Kaevandusmuuseumi kodulehe aadressil www.kaevandusmuuseum.ee.
Registeerimisel kasutage märksõna “TALUPÄEV”

TAUSTAINFO:
Talupäev on pika traditsiooniga üritus, mis on aastaid toimunud Jänedal, kuid alates 2017. aastast on muutunud ürituse kontseptsioon selliselt, et Talupäev toimub igal aastal Eesti erinevas maakonnas ja Talupidajate Keskliit korraldab seda koostöös maakondliku taluliiduga. Eelmine aasta toimus üritus Saaremaal koostöös Saaremaa Talupidajate Liiduga ning sel aastal toimub üritus Ida-Virumaal koostöös Ida-Virumaa Talupidajate Liiduga. Juba 28ndat korda toimuva Talupäeva raames tunnustame parimat talu ja kuulutame välja parima talutoidu võitjad, lisaks toimub põllumajanduse minimess ning suur talutoidu laat, kus osalevad talutoidu tootjad üle Eesti. Meie eesmärk on tutvustada ürituse raames Eesti põllumajanduse mitmekesisust ning väiketootmist.

cid:image001.jpg@01D5223C.26D67A30

Recommended Posts