Kuna toidutootmine on hädavajalik, siis jätkub ETKLi asendusteenuse pakkumine tavapäraselt.
Täna on olukord aga iga päev muutuv ning võime prognoosida, et ETKLi asendusteenuse järgi nõudlus pigem kasvab kui kahaneb. Meie jaoks on oluline, et toidutootmine jätkuks ning kõik vajalikud tööd taludes saaksid tehtud. Siiski peame maandama kõiki võimalike riske, et hoida ka oma asendustalunike tervist.

ETKLi asendusteenuse tööprotsessid eriolukorras, et vähendada asendustalunike ja tootjate vahelist kokkupuudet viiruse leviku riski maandamiseks.

  • Muudame ajutiselt töölehtede vormistamise ja allkirjastamise korda. Asendustalunik vormistab kohapeal töölehed, kuid tootjal ei ole kohustust töölehti allkirjastada. Asendusteenistuse piirkonna juht võtab tootjaga telefoni teel ühendust ning võrdleb ja kontrollib tehtud töötunde. Vajadusel vormistame volitused asenduteenistuse piirkonnajuhile töölehtede allkirjastamiseks.
  • Kõikidele asendustalunikele saadetakse desinfitseerimisvahendid ning kummikindad ja aluskindad esimesel võimalusel. Käte regulaarne pesemine on kohustuslik. Asendustalunikul on kohustus kasutada desinfitseerimisvahendeid ka väljaspool tööaega.
  • Asendustalunikel palume riskide maandamiseks hoiduda igasugustest lähikontaktidest taludes. Oluline on tagada nii talunike kui ka asendustalunike tervise hoidmine.
  • Kui asendustalunik tunneb ennast tõbisena või haigena peab ta sellest esimesel võimalusel teavitama piirkonnajuhti, kes siis leiab kiirelt lahenduse asendusteenuse jätkamiseks ja asendaja töölt kõrvaldamiseks.
  • Talunik, kes on haige ning sellest tulenevalt tellinud asendusteenuse peab vältima igasugust kontakti asendustalunikuga ja korraldama töö selliselt, et ei toimuks omavahelist kokkupuudet. Töökorraldused antakse edasi telefoni või elektrooniliste sidevahenditega.

Terviseameti veebilehelt leiad usaldusväärse info koroonaviiruse puhangu kohta aadressil www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus 

Recommended Posts