Regionaal- ja Põllumajandusministeerium
PRESSITEADE
21.07.2023

 

Rekord: avatud taludesse tehti ligikaudu 280 000 külastust

Möödunud nädalavahetusel oli kõigile huvilistele avatud 357 talu, kus käidi külas kokku ligi 280 000 korda. Enim tehti külastusi laupäeval. Tegu on üheksandat järjestikust korda toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

Kõige rohkem käidi taludes külas Tartumaal. Nagu juba tavaks saanud, osutus külastajate lemmikuks Andre Farm, kuhu tehti nädalavahetuse jooksul 6800 külastust. Väga populaarseks osutusid ka Nopri talu Võrumaal (5500 külastust) ja Saaremaale rajatud loomaaed Risto Ränk Farming 5000 külastusega.

„Tahan tänada kõiki talupidajaid, kes leidsid kiirel heina- ja põllutööde ajal võimaluse osalemiseks ning avasid oma südamed ja talude uksed. See panus oli väga suur ja toidutootmise järjepidevuse säilitamiseks äärmiselt vajalik,“ ütles regionaalminister Madis Kallas.

„Perede ja lastega talusid külastades on suur võimalus, et lapsed ja noored saavad sellest indu minna õppima maaelu ja põllumajandusega seotud erialasid. Nii on meil ka tulevikus olemas haritud spetsialistid, kes aitavad toidutootmist Eestis elus hoida. Seega tahame kindlasti avatud talude päevi ka edaspidi korraldada,“ lisasKallas.

Avatud talude päeva projektijuht Ingrid Piirsalu ütles, et vaatamata sellele, et möödunud nädalavahetusel oli palju konkureerivaid üritusi üle Eesti, leiti tee ka taludesse. „Sai kinnitust fakt, et suvel kipub eestlane maale. Ta võtab kaasa lapsed ning näitab neile, kuidas kasvab kartul ja kust tuleb piim. See teeb rõõmu ja näitab, et side maaga on alles ka linlasest eestlase südames.“

Sel aastal sai umbes 50 talu külastada ka rongiga. Elroni kommunikatsioonijuhiKristo Mäe sõnul kasvatas võimalus rongiga talusid külastada oluliselt rongide kasutatavust ning võimalusel lööb Elron korralduses kaasa ka järgmisel aastal.

Üheksandat avatud talude päeva korraldasid Regionaal- ja Põllumajandusministeerium ja Maaelu Teadmuskeskus; partneritena lõid kaasa Maaleht ja Elron.

Recommended Posts