Pressiteade
Regionaal- ja Põllumajandusministeerium
06.10.2023


Regionaalminister: Moldova ühinemine ELiga toob meie põllumajandusele kasu

Regionaalminister Madis Kallas osaleb põllumajandusministrite kohtumisel, et arutada Moldova liitumist Euroopa Liiduga.

Moldova valitsus korraldab koostöös Euroopa Liidu ja FAOga kohtumise põllumajanduspartnerluse teemal. Kohtumisel keskendutakse peamiselt koostööle nii Euroopa Liidu riikide ministeeriumite kui ka ettevõtete vahel.

Visiidi ajal kohtub regionaalminister Moldova peaministeriga, kellega arutatakse võimalusi koostööks. Lisaks arutatakse Moldova võimalikku liitumist Euroopa Liiduga, mida Eesti toetab.

„Kindlasti on Moldova meile tulevikus vajalik koostööpartner, seda ka põllumajanduses. Kaubavahetuse suurenedes võidavad sellest mõlema riigi majandused. Samal ajal jagame nendega oma teadmisi ja kogemusi näiteks e-riigi loomisega,“ ütles regionaalminister Madis Kallas.

Madis Kallase kohtumiste seas on ka kokkusaamine Saksamaa ja Moldova põllumajandusministriga. Lisaks külastab minister Moldovas erinevaid ettevõtteid, sealhulgas ka toidutootmisega seonduvaid ettevõtteid.

Euroopa Liidul on plaanis laieneda ja Moldovast sai 2022. aasta juunis Euroopa Liidu kandidaatriik. Lähiajal selgub, millal alustab Euroopa Liit Moldovaga liitumisläbirääkimisi.

 

Recommended Posts