PRESSITEADE
Eestimaa Talupidajate Keskliit
31.08.2022.a.

Põhjala tehases toimub sel laupäeval tasuta kogupere üritus “Maa tuleb linna”

Juba sel laupäeval toimub Tallinnas Põhjala tehases (Marati 5) esmakordselt suur talutoidu laat “Maa tuleb linna”, mille põhieesmärgiks on pakkuda Eesti talutoidu tootjatele võimalus otse tarbijatele oma saadusi ja toodangut müüa. Lisaks talutoidule saab lähemalt tutvust teha ka taludega, rääkida toidutootmisest ning näha ja paitada taluloomasid. Samuti on kohapeal võimalik külastada pop-up talurestorane. Laadalaval toimuvad põnevad toiduteemalised arutelud, tunnustatakse parimaid talutoidutootjaid ning kuulutatakse välja ka selle aasta parimad talud. Meeleolu muusikaga aitavad luua Karolin Kõrre ja Hendrik Sal-Saller koos Erko Laurimaaga. Laadapäeva juhib Emil Rutiku. Laat on külastajatele avatud alates kella 10:00st ning on kõigile tasuta.

Sündmuse ellukutsuja, Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht Kerli Atsütles talutoidu laada eel: “Lühikesed tarneahelad, kus talutoidu tootjad müüvad oma tooteid otse tarbijatele, on Eesti põllumajanduse uus väljavaade ja võimalus, mida tuleb toetada ja arendada ning selline üritus aitabki just seda teha, sest annab otsese võimaluse tootjatel tarbijatega kohtuda.” Ats lisas, et Eestimaa Talupidajate Keskliit peab väga oluliseks säilitada kultuur, milles väärtustatakse Eesti toidu tootmist taludes ning hinnatakse ka selle sotsiaalset- ja keskkonnamõju. “Eestis on rikkalik toiduvalik ja piirkondlikud toidud tõeline väärtus ning neid tuleks sellena rohkem väärtustada. Eesti toidukuu raames, 3. septembril toimuv laat, on hea viis seda teha. Kindlasti aitab see soodustada talutoidu suuremat väärtustamist tarbijate poolt. See on oluline, et meie põllumajandus jääks elujõuliseks.”

Suurel talutoidu laadal ootavad huvilisi ligikaudu 70 erinevat talutoidu- ja käsitöö talu. Esindatud on pea kõik Eesti maakonnad. Toodete valikust leiab nii sea-, veise- kui ka kanaliha, vutimune, aiasaaduseid, lamba- , kitse- ja lehmapiima tooteid, gelato jäätist, kala, hoidiseid, õlut, siidreid, veine ja limonaade ning erinevaid käsitöökaupu ja palju muud põnevat. Pere pisematele on loodud võimalused väiksemate loomadega lähemalt tutvumiseks. Võimalik on neile ka pai teha. Tutvuda saab veiste, lammaste, kitse, jänese ja hanega.

Täpsem info ja laadakava: www.taluliit.ee

*Üritus toimub „Lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise toetus“ raames ning seda toetab Euroopa Liit.

 

Lisainfo: 

Kerli Ats

Eestimaa Talupidajate Keskliit MTÜ

tegevjuht

Tel. 56475660

info@taluliit.ee

Recommended Posts