Pressiteade
23. mai 2022
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet

 

17. juunini saab PRIAle esitada taotlusi pindalatoetuste ja maaelu arengukava loomatoetuste saamiseks. Taotluste esitamine toimub ainult elektroonselt e-PRIA vahendusel. Käesolevast aastast toimub pindala- ja loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt uues e-PRIAs.

Seoses COVID-19 viiruse jätkuva levikuga ei rakendata erandkorras 2022. aastal toetuste vähendamist pindala- ja maaelu arengukava loomatoetuste taotluse esitamise eest hilinenud taotluste vastuvõtmise perioodil.

PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell rõhutab, et kuigi taotlusi saab esitada kuni 17. juunini, soovitame taotlemist mitte jätta viimastele päevadele. Sel juhul jääb põllumeestel esmaste kontrollide järgselt piisavalt aega teha taotlustel vajalikke täpsustusi.

Toetusi on kokku viisteist. Euroopa Liidu ja Eesti riigieelarvest on toetuste maksmiseks 2022. aastal eraldatud kokku üle 251 miljoni euro.

Kui taotleja soovib taotlust esitama tulla PRIA maakondlikusse teenindusbüroosse, siis palume enne teenindusbüroosse tulemist kindlasti eelnevalt broneerida aeg taotluse esitamiseks kas meie kodulehe kaudu aadressil https://web.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroosse.

Toetuste sisu ja taotlemise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt.

Jooksvalt on pindala- ja loomapõhiste toetuste taotluste esitamise statistika eelmise päeva seisuga näha PRIA kodulehe toetuste statistika leheküljel.

Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab abi küsida PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679 või pöördudes MES nõuandeteenistuse konsulentide poole. Konsulentide kohta leiab täpsemat infot MES nõuandeteenistuse kodulehelt.

Recommended Posts