Põllumajandus- ja Toiduamet
PRESSITEADE
27.10.2021

 

Seoses viiruse levikuga rakendab PTA mõningaid muudatusi töökorralduses. Järelevalvetoimingud jätkuvad, kuid suhtlus klientidega toimub võimalusel kontaktivabalt.

Põllumajandus- ja Toiduameti kriisijuhi Heidi Kääri sõnul on töökorralduslikud muudatused vajalikud selleks, et kaitsta nii oma töötajaid kui ka kliente. „Eelistatult toimub suhtlus telefoni või e-posti teel. Juhul kui soovitakse siiski ametnikuga kohtuda, palume eelnevalt aeg kokku leppida. Majja sisenedes tuleb kanda maski, mille annab vajadusel amet,“ kirjeldas Käär muudatusi.

Kohapealset järelevalvet tehes lähtub amet Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti juhistest, kasutades isikukaitsevahendeid. „Järelevalve tegevused jätkuvad tavapäraselt nii piiripunktides, tapamajades kui ka järelevalve objekte kontrollides. Samuti võtab amet vastu proove ja väljastab sertifikaate, organiseerides need võimalusel kontaktivabalt,“ selgitas Käär.

Kliendid saavad andmeid ja taotlusi edastada riiklikus alkoholiregistris ja kutselise kalapüügi registris. Samuti saab tehakliendiportaalis erinevaid taotlusi. Kõik ameti kontaktandmed leiad siit.

Recommended Posts