Maaeluministeerium
PRESSITEADE
16.05.2019

Maaeluminister külastas Hiina messil osalenud Eesti ettevõtteid

16. mail külastas Maaeluministeeriumi delegatsioon Eesti ettevõtteid Hiina suurimal toiduinnovatsiooni messil SIAL China.

„Tunnustan kõiki ettevõtteid, kes on selle pika teekonna ette võtnud, et Eestit ja meie tooteid hiinlastele tutvustada,“ ütles kõiki Eesti stende külastanud maaeluminister Mart Järvik. Kohtumiste käigus vahetati Hiina turuga seotud kogemusi ning mõtteid, kuidas riik saaks ettevõtteid nende välisturgudele laienemisel toetada.

„Messil osalemine pakub võimalust avardada turustusvõimalusi ja suurendada rahvusvahelist koostööd,“ kommenteeris maaeluminister Mart Järvik. „Uued trendid Hiinas tekitavad vajaduse uute toodete ja teenuste järele, mis annab Eesti ettevõtjatele võimaluse Hiina turule sisenemiseks.“

Revali tegevjuht Rein Viilu: „Eesti ettevõtjatele on EASi ja maaeluministri toetus ja messil kohalolek oluline. Hiinas on personaalne suhtlemine eritasanditel olulisem kui paljudes teistes riikides. See aitab ärisidemeid Hiinas tugevdada ning annab perspektiivis eelise ekspordi suurendamiseks.“

Xenja Joost, Haage vesi müügidirektor: „Aasia jaoks on oluline usaldusväärsus ja riigi toetus ning kõige kõrgemal tasandil Eesti kaasatus ja esindatus. Aasias edukas olemisele on primaarne emotsionaalse sidususe loomine ja sellised messid on selleks parim võimalus. Teisalt on oluline nn riigipoolne pikk vaade ja jätkusuutlikkus ettevõtjate toetamisel. Just siin on koht, kus võivad alguse saada uued ja pikaajalised ekspordisuhted.“

Maaeluminister avaldas heameelt, et Eesti toidu- ja joogisektori ettevõtete huvi Hiina messide vastu on kasvanud ja et juba kolmandat korda osaletakse messil ühisstendiga. Tänavu osaleb 9 ettevõtet, 2018. aastal osales 8 ettevõtet ja 2017. aastal osales 6 ettevõtet.  Ettevõtete huvi Hiina turu ja messide vastu näitab ka aasta teises pooles CIIE messist juba teistkordne osavõtt.

Eesti ühisstendi messil SIAL China korraldab EAS, stendil  osalevad AS Balsnack International Holding, EBM Grupp AS, Revala OÜ, AS A. Le Coq, Saku Õlletehase AS, Heimtal Spirits OÜ, Distillirium OÜ, Haage Joogid OÜ, Tanker Brewery OÜ.

15. mail toimus Shanghais ka maaeluminister Mart Järviku ja EASi vastuvõtt, kus võõrustati Hiina messi SIAL ühisstendil osalevaid ettevõtteid ja nende koostööpartnereid. 17. mail osaleb minister Hiina ja KIE riikide põllumajandus- ja kaubanduskoostöö foorumil ja kohtub Hiina põllumajandusminister Han Changfuga.

Fotod: Kristiina Lillestik, Maaeluministeerium

Recommended Posts