Põllumajandus- ja Toiduamet
PRESSITEADE
27.05.2022

 

Põllumajandus- ja Toiduamet korraldas kolmapäeval Vinni vallas Piira farmis suu- ja sõrataudi väliõppuse.

Põllumajandus- ja Toiduameti strateegilise planeerimise ja analüüsi osakonnajuhataja Heidi Käär sõnas, et õppuse eesmärgiks oli harjutada sündmuspaigal tööde juhtimist ja koostööd kaasatud asutustega ning välitöid taudi tõrjumiseks. „Harjutati läbi taudipunkti lokaliseerimine, desopunkti ülesseadmine ja bioturvalisuse meetmete rakendamine, sh loomade hindamine ja loendamine. Õppuse läbimängul on peamine roll ameti Ida regiooni töötajatel,“ kirjeldas Käär.

Õppusele olid kaasatud ka teised asutused, sh Päästeamet, Transpordiamet ja ka Vinni valla esindajad, kelle territooriumil õppus toimus. „Täname kõiki, kes õppusel osalesid, eriti Päästeameti esindajaid, kes demonstreerisid oma võimekust ja varustust inimeste ja sõidukite desinfitseerimiseks. Samuti oleme tänulikud farmiomanikule Kalmer Visnapuule, kelle juures õppus aset leidis,“ oli Käär tänulik.

Põllumajandus- ja Toiduamet korraldab aastas mitmeid lauaharjutusi ja väliõppuseid, et harjutada ja olla valmis võimalikeks loomataudideks.

Taust:

Loomataud loetakse eriti ohtlikuks, kui see levib kiiresti loomapopulatsioonis, põhjustab ulatuslikku haigestumist ja suurt suremust ning sellega võib kaasneda suur majanduslik kahju. Ohtlik on ka selline loomataud, mis kujutab tõsist ohtu inimese elule ja tervisele. Eriti ohtlikud loomataudid on näiteks sigade Aafrika katk, suu- ja sõrataud ning lindude gripp.

Recommended Posts