Maaeluministeerium
PRESSITEADE
15.05.2023

 

Avatud talude päevale registreerumine pikeneb 21. maini

Maaeluministeerium pikendab üheksandale üle-eestilisele avatud talude päevale talude registreerimist 21. maini, et kõik soovijad jõuaksid end kirja panna. Avatud talude päev toimub tänavu 15.-16. juulil.

„Talude arvuga võib rahule jääda juba praegu, ent soovime, et hilised ärkajad saaksid veel nädala lõpuni lisaaega,“ rääkis Maaelu Teadmuskeskuse maaeluvõrgustiku teenistuse juhataja Reve Lambur pikendamise tagamaast.

Võimalike küsimuste lahendamiseks toimus aprillis infopäev, mis on järelvaadatav. „Kuna ühiskonna ootused toidutootmisele on kasvanud, olid infopäeva fookuses toiduohutus, loomade heaolu ja keskkonnateadlikkus, sealhulgas keskkonnasõbralike sündmuste korraldamine. Meie ettevõtted käivad muutustega kaasas ning avatud talude päev pakub võimalust oma tegemiste kaudu enda lugu tarbijatele rääkida,“ rääkis Reve Lambur.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine registreeridaavatud talude veebilehel. Enne andmete avalikustamist kontrollitakse need üle, mistõttu võtab lehele ilmumine veidi aega. Kui on hiljem vaja midagi muuta/täiendada või kui registreerimine mingil põhjusel ei õnnestu, tuleb võtta ühendust Reve Lamburiga meiliaadressil reve.lambur@metk.agri.ee.

Avatud talude päeva korraldab Maaeluministeerium koostöös Maaelu Teadmuskeskusega.

Infopäeva salvestus ja ettekanded on kättesaadavad SIIT.

Recommended Posts