Maaeluministeerium
PRESSITEADE
15.02.2022

 

Maaeluminister Urmas Kruuse on visiidil Araabia Ühendemiraatides, et aidata kaasa koostööle Araabia Ühendemiraatidega ning ärisuhete arendamisele põllumajanduse ja toiduainetööstuse valdkonnas.Visiidi raames kohtus Kruuse Araabia Ühendemiraatide kliimamuutuste ja keskkonnaministri Mariam bint Mohammed Saeed Hareb Almheiriga.

Kahepoolsel kohtumisel arutleti teaduse ja innovatsiooni valdkonna ja kestliku toidutootmise koostöö teemadel. „Kvaliteetse toidu tootmine algab hoolikalt valitud toodangust. Eesti visiitkaardiks on värske õhk, puhas vesi, mis on puhta toidu tootmise eelduseks. Meie ettevõtted kasutavad kaasaegset tehnoloogiat, et muuta tootmine ja logistika võimalikult efektiivseks ja sanitaarseks ning vähendada nende keskkonnamõju,“ ütles Kruuse Eesti toidutootmise plusse tutvustades.

Kruuse esitas kohtumisel Araabia Ühendemiraatide ministrile küllakutse. „Kuna tehnoloogia on meie tulevases koostöös oluline teema, oleme avatud edasistele aruteludele aretuse, sünteetilise bioloogia, digiteerimise, bioressursside ja vesiviljeluse vallas,“ sõnas Kruuse.

Ühendemiraatide minister Mariam bint Mohammed Saeed Hareb Almheiri lubas toetada Eesti initsiatiivi kuulutada aasta 2025 rahvusvaheliseks rukkiaastaks. Mõlemad ministrid avaldasid valmisolekut allkirjastada vastastikuse mõistmise memorandum.

Eesti peamised ekspordiartiklid rahvusvahelistele turgudele on piimatooted, teravili, kala ja kalatooted, liha ja lihatooted ning piiritusjoogid.

Dubais toimuval toidumessil Gulfood on Eesti esindatud kala ja mereandide, mineraalvee ja muude jookide, maiustuste, piimatoodete, imikutoitude ja erinevate suupistetega, nagu kartulikrõpsud ja külmkuivatatud tooted. Paljud tooted on toodetud mahepõllumajanduslikult.

Maaeluministrit saadab 15.–17. veebruarini vältava visiidi raames Eesti Kaubandus-Tööstuskoja viieliikmeline äridelegatsioon. Kavas on erinevaid kohtumisi koos rahvusvahelise toidumessi Gulfood ja Dubai EXPO külastamisega.

Lisatud foto toimunud kohtumiselt.

Recommended Posts