Maaeluministeerium
PRESSITEADE
31.05.2022

 

Regionaalminister külastab Lõuna-Koread

Regionaalminister Madis Kallas viibib Lõuna-Koreas koos äridelegatsiooniga, et rääkida kaubavahetuse edendamisest ja külastada kohalikke toidutootmise ning biotehnoloogia ettevõtteid.

„Lõuna-Korea on Eestile oma tehnoloogilise arenguga eeskujuks,“ ütles regionaalminister Madis Kallas. „Samas oleme siin, et näidata ka oma riigi edulugusid. Kindlasti on Lõuna-Korea huvitav turg, kust tulevikus saab leida ka meie tooteid,“ selgitas regionaalminister.

Visiidi käigus kohtutakse Korea Vabariigi rahvusassamblee esindajatega. Kohtumisel räägitakse kahepoolsetest kaubandussuhtest Eesti ja Lõuna-Korea vahel ning toiduvarustuskindlusest mõlemas riigis. Lisaks arutatakse sektori ees seisvatest katsumustest rohepöörde kontekstis ning teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni rollist nende ületamisel. Tehakse ka ülevaade Euroopa Liidu projektist „Talust taldrikule“, mille eesmärk on muuta toit tervislikumaks ja kestlikumaks.

Delegatsioon külastab keskust KINTEX, kus peetakse Seouli toidumessi ning kus on kohal ka Eesti toidu- ja joogiettevõtted. Visiidi käigus külastatakse kohalikke toidutootmise ja biotehnoloogia ettevõtteid.

Regionaalminister Madis Kallas viibib Korea Vabariigis 31. maist 3. juunini. Ministrit saadab Maaeluministeeriumi välissuhete valdkonnajuht Kristiina Lillestik.

Recommended Posts