Pressiteade
09.05.2023

 

Oivalise Ajakirjanduse stipendiumi pälvis neli ajakirjandusprojekti

Sihtasutuse Oivaline Ajakirjandus stipendiumile laekus 16 ideekavandit, mille seast otsustas juhatus määrata kuni viie tuhande euro suuruse stipendiumi neljale projektile.

Seekordses taotlusvoorus pälvisid 3000-5000 euro suuruse stipendiumi:

Joonatan Allandi – agressiivne idanaaber

Signe Ivask – meedia kirjaoskus

Aleksander Algo – tänapäevased transpordisüsteemid

Risto Berendson – riiklik koolitustellimus

Sihtasutuse Oivaline Ajakirjandus juhatuse liikme Mari-Liis Rüütsalu sõnul iseloomustas tänavust taotlusvooru kõrge projektide tase ja meedia kirjaoskuse teema populaarsus. „Esitatud projektid olid põhjalikult läbimõeldud ja sisukad ning ideekavandite seast paistis välja kolm aktuaalsemat teemat – agressiivne idanaaber, transport ja meedia kirjaoskus. Juhatuse jaoks oli positiivne, et enim ideekavandeid saime meedia kirjaoskuse teemal, mis on sel aastal teadlikult fookusesse võetud siht. Infosõja ja tehisintellekti arengute foonil on aina olulisem, et me räägiksime rohkem sellest, kuidas eraldada tõest infot propagandast ja valeinfost,“ ütles Rüütsalu.

„Huvilised, kes seekord ei jõudnud oma loovideed esitada, saavad seda peagi taas teha, kui avame uue taotlusvooru sügisel. Huvi taotlusvoorude vastu näitab selget vajadust stipendiumite järele, mis toetavad põhjalike ja süvenemist vajavate lugude kirjutamist,“ selgitas Rüütsalu.

Žürii hindas võidutööde valimisel uuritava teema aktuaalsust ja mõjukust, originaalsust ja erinevate meediumite kasutamist. 

2021. aastal loodud SA Oivaline Ajakirjandus on tänaseks välja andnud 25 ajakirjandusstipendiumit. Stipendiumile saavad kandideerida nii tegevajakirjanikud, vabakutselised kirjutajad kui ka teemavaldkondi süvitsi tundvad eksperdid ja teised huvilised. Järgmine Oivalise Ajakirjanduse taotlusvoor kuulutatakse välja 2023. aasta sügisel.

SA Oivaline Ajakirjandus asutajad on Hans H. Luik, Viljar Arakas ja Siim Tuisk. Sihtasutuse juhatusse kuuluvad lisaks Rüütsalule veel Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ja Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes valivad ühtlasi välja ka stipendiumi saajad. Ajakirjandusstipendiume rahastavad Hans H. Luik, Viljar Arakas, Hugo Osula perekond ja President Kaljulaidi Fond ning ajapikku lisandub toetajaid veelgi.

SA Oivaline Ajakirjandus loodi 2021. aastal eesmärgiga anda välja stipendiume, et edendada Eestis uurivat ja ühiskonda sügavuti mõtestavat ajakirjandust. Sihtasutuse nõukokku kuuluvad Hans H. Luik, politoloog ja endine ajakirjanik Erik Moora ning President Kaljulaidi Fondi tegevjuht Taavi Linnamäe. Esimene taotlusvoor avati 2021. aasta jaanuaris. 

Täpsem info stipendiumi teemade kohta: delfi.ee/oivalineajakirjandus.

Recommended Posts