21/03/2019
PRESSITEADE

Noored põllumajandustootjad – homsete põllumajandustootjate elujõud

Täna toimus Hispaanias Valencias Cogeca Business Forum „Noored põllumajandustootjad ja tuleviku põllumajanduslikud toiduaineühistud”, kus osales üle 300 osaleja 24-st ELi liikmesriigist. Enamik osalejaid olid noored põllumajandustootjad kogu EList, kes soovisid kujutada oma nägemust põllumajanduse ühistute tulevikust. Foorum korraldati koostöös Cooperativas Agro-alimentarias de España’ga.

Selle ärifoorumi ajal oli noortel põllumajandustootjatel võimalus avaldada oma arvamust sektori tuleviku kohta ja rõhutada, millised olid nende vajadused tagamaks oma elukutse tulevik, parem tarnimine tarbijatele ja hästi toimiv toiduahel.

Cogeca president Thomas Magnusson rõhutas, et „noored põllumajandustootjad, noored mehed ja naised on tulevase põllumajandus- ja toiduainesektori elujõud ning põllumajanduslikud kooperatiivid annavad neile võimaluse tulla toime tulevaste väljakutsetega. Põllumajandusühistud vajavad noori põllumajandustootjaid. Noored põllumajandustootjad vajavad põllumajandusühistut. See sobib ideaalselt, et kujundada kollektiivselt homsete põllumajandustoodete sektor. ”

Foorumis rääkides tõi Cooperativas Agro-alimentarias de España president Ángel Villafranca esile: „Noorte peamine väljakutse on põllumajandustegevuse kasumlikkus, nad vajavad konkurentsivõimelisi ja elujõulisi talusid, mis on seotud äriprojektidega, mis sobituvad suurusega . Seetõttu on selgete strateegiate ja tulevikuplaanidega ühistud Euroopa tootjatele parim valik. Me peame vastama nendele noortele, kes peagi on meie ühistute juhid.“

Arvestades noorte põllumajandustootjate ees seisvaid väljakutseid, esitasid Euroopa põllumajandusühistud konkreetseid näiteid ja strateegiaid, mis võimaldaksid tõhusalt reageerida tootjate vajadustele ja kujundada homset põllumajandust noorte põllumajandustootjate aktiivse osalemise kaudu oma ühistute demokraatlikus juhtimises.

Foorumil aset leidnud julgustav dünaamiline põlvkondadevaheline arutelu on kindlasti suur samm lähemale läbirääkimisteks põlvkondade uuendamise kohta põllumajanduses ja põllumajanduse ühistute roll selle edendamisel.

Tõlked (prantsuse, itaalia, hispaania, saksa, poola) on saadaval: www.copa-cogeca.eu

Lisainformatsiooni saamiseks võtke ühendust:

Umberto Di Pasquo
Senior Policy Advisor
Umberto.dipasco@copa-cogeca.eu
Ksenija Simovic
Communications Director
Mobile: + 32 474 840 707
Ksenija.Simovic@copa-cogeca.eu

Recommended Posts