Mees leiti võõrsuhkruid

Põllumajandus- ja Toiduamet tuvastas mee, mis sisaldas võõrsuhkruid.

 Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialisti Merle Laurimaa sõnul on tegemist pettusega. „Mesi on looduslik toode, mida toodavad mesilased taimede nektarist ning elusate taimeosade ja neist toituvate putukate eritistest, mida mesilased koguvad, seda endile eriomaste ainetega ühendades muundavad, kärjekannudesse paigutavad, seal kuivatavad ja ladustavad ning lõpuks sinna küpsema ja valmima jätavad. Kui meele lisada suhkruid, siis pole tegemist enam meega,“ selgitas Laurimaa.

Võõrsuhkruid tuvastati Korio meest 800g (8g x 100 tk), parim enne 04.08.2024. Mee päritoluriigiks on märgitud väljaspoolt Euroopa Liitu pärit mee segu. Antud toote tootja on Leedu ettevõte UAB Medaus pirkliai ning toote maaletooja on SANITEX OÜ.

“Tänaseks on kogu partii, mis õnneks ei olnud suur, läbi müüdud,“ lisas Laurimaa. Tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, on õigus pöörduda kaebusega kaupleja poole, kust toode osteti.

Meele ei tohi lisada suhkruid, sest mesi on looduslik magus aine, mida toodavad mesilased (Apis mellifera) taimede nektarist ning elusate taimeosade ja neist toituvate putukate eritistest, mida mesilased koguvad, seda endile eriomaste ainetega ühendades muundavad, kärjekannudesse paigutavad, seal kuivatavad ja ladustavad ning lõpuks sinna küpsema ja valmima jätavad. Seega toodet, mis ei ole puhas mesi, ei tohi mee nimetuse all turustada.

 

Recommended Posts