Maaeluministeerium
PRESSITEADE
17.02.2022

 

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus täna Expo 2020 raames Austraalia peakonsuli Ian Hallidayga, kes andis ülevaate Austraalia tegevustest Pärsia lahe piirkonna turule sisenemisel.

Peakonsul rõhutas, et igale riigile tuleb läheneda eraldi ning ekspordi edendamisel on edu eelduseks järjepidevus. Mõne riigi puhul on oluline nimetada sinna ekspordinõunik. Lisaks tasub omada kohapealset partnerit, kes on kursis kohalike olude ja reeglitega.

Peakonsul kinnitas, et Araabia Ühendemiraadid on värav Pärsia lahe piirkonda sisenemiseks. Kruuse ja Halliday leidsid, et pandeemia on toonud kogu maailmas teravalt päevakorda toiduga kindlustatuse teema.

Teine kohtumine oli Urmas Kruusel täna Araabia Ühendemiraatide väliskaubandusministri Thani Al Zeyoudiga, kes avaldas tänu Eesti riigile Expo 2020 võimaluste aktiivse kasutamise eest. Eesti on toonud messi raames Araabia Ühendemiraatidesse äridelegatsioone väga erinevatest sektoritest. Maaeluministrit saatis põllumajanduse ja toidutootjate esindajatest koosnev äridelegatsioon.

Ühendemiraatide väliskaubandusminister oli avatud erinevatele koostöövõimalustele, eriti huvitas teda tervet tarneahelat hõlmav andmetöötlus.

Kohtumisel markeeriti ära ka Araabia Ühendemiraatide ja Eesti ärinõukogu käivitamise tähtsus koostöö tõhustamiseks.

 

 Urmas Kruuse Araabia Ühendemiraatide väliskaubandusministriga
MaaeluministerUrmas Kruuse Araabia Ühendemiraatide väliskaubandusministriga
Maaeluminister Urmas Kruuse Austraalia peakonsuliga
Maaeluminister Urmas Kruuse Austraalia peakonsuliga

Recommended Posts