Pressiteade
14. juuni 2022

 

Digikari saab reaalsuseks täna kell 14.52. Kvaliteetjuustudega tuntuks saanud Andre Farm hakkab müüma didigilehmi, et muuta pärislehma elu paremaks.

Nii Eestis kui rahvusvaheliselt oma juustudega auhindu võitnud väiketootja arendab Eestis uudset NFT-karja, et kaasata seniseid ja tulevasi talu toetajaid, Andre juustu austajaid ning seeläbi muuta farmi tegevus keskkonnasõbralikumaks ning loomade toit ja toitmine kvaliteetsemaks.

„Oleme valiku ees, kas teeme investeeringu või ei vasta meie tegevus varsti keskkonnanõuetele ja peame oma tegevuse lõpetama. Väiketootjana investeering taristusse, mis otseselt ei loo müüki on rahaliselt väga keeruline. Lahendusi otsides kohtusime Igniumiga, kelle platvormi kaudu saab luua ja emiteerida digitaalseid väärtpabereid ehk NFT-sid. Meie puhul, siis DigiLehm. Inimene, ostes DigiLehma, toetab meie tegemisi, hakkab lehma pealt tulu saama toodete ja ühistegemiste kaudu. Meie teeme investeeringud, haldame kogukonda ehk digikarja, peame päriskarja ja valmistame toote“ avab Andre Farmi perenaine Erika Pääbus algatuse tagamaid.

Ingniumi tegevjuht ja kaasasutaja Reimo Hammerberg: „Web3 on tõstnud kogukonna loomise väärtuse tähelepanu keskpunkti. NFT projektid on missiooni ja jutuvestmise, kogukonna loomise ja seeläbi rahaliste vahendite hankimiseks ideaalne võimalus. Igniumi missioon on teha kapital kättesaadavaks väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele“.

DigiLehma müügiga kaasab Andre Farm raha, et ellu viia PRIA poolt teotava otsuse saanud projekt, mille raames ehitatakse kaasaegsed silohoidlad, täiendav lägahoidla, söötmisrobot ning soetatakse uus elektrigeneraator. Projekti kogumaksumus on pea 1,2milj eurot, millest 40% moodustab PRIA toetus.

„Filosoofilised ja praktilised muudatused farmis, mis me tegime juustu valmistamisega alustades on tinginud meie karja suurenemise. Looma tervis muutus paremaks, ta püsib kauem karjas. Nii on meie Mummukeste arv kasvanud 150 lüpsvalt loomalt 200-le. Seeläbi on kasvanud ka veidi noorloomade arv. See tähendab, et enam ei mahu läga talvel lägahoidlasse. Silohoidlad tagavad veelgi parema sööda kvaliteedi ning kindlasti olulised on siin ka keskkonna mõjud. Ja et kvaliteetne sööt kvaliteetsena loomadeni jõuaks paigaldame farmi söötmisroboti, mis hoolitseb mitu korda ööpäevas karja värske ninaesise eest“ selgitab Erika Pääbus.

“Meil siiras rõõm, et saame olla abiks Andre Farmi kasvuloos ja kogukonna arendamises. See, kuidas rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti toidutootmise ettevõte kaasab kogukonda oma eduloosse ja kasutab selleks innovaatilisi digitaalseid lahendusi nagu NFT ilmestab hästi, kuidas Web3 toimib rohujuure tasandil ning aitab ettevõtteid” lisab Reimo Hammerberg.

Andre Farm on Eesti inimestele tuntuks saanud kvaliteetjuustude tootjana. Tartumaa ja Põlvamaa piiril Kambjas tegutsev ettevõte saab juustu valmistamiseks vajaliku piima enda piimakarjalt. Kokku kasvatab ettevõte ligemale kolmesajal hektaril umbes kahtesaja pealist lehmakarja, kellelt saab kuni 8500 kilogrammi piima lehma kohta aastas. Talu tänane peremees Aivar Alviste on Andre talus juba viienda põlvkonna esindaja.

Lisainfo:

Erika Pääbus, Andre Farmi perenaine
Tel 53049809; e-post: erika@andrefarm.ee
www.andrefarm.ee ; www.facebook.com/andrefarm

Reimo Hammerberg, Ignium tegevjuht ja asutaja
Tel 501 7632, e-post: reimo@ignium.io
https://ignium.io/

Recommended Posts