Muhu Liha algus

Muhu Liha Tulundusühistu loodi 2017 aastal üheksa Muhu saare ettevõtte poolt. Alustasime ühistegevust praktilisest vajadusest – turustada iseenda kasvatatud loomi. Meie ühistu liikmed kasvatavad lambaid ja veiseid Muhu saare pärandkooslustel. Muhu Lihasse kuulub ka Muhu jahiselts. Nüüdseks on meil häid koostööpartnereid ka teistel Eesti läänesaartel- Saaremaal, Hiiumaal, Manijal ja Ruhnus. Meie liha peamiseks eripäraks on just see, et loomad kasvavad vabalt rohumaal ja söövad looduskaitsealadel pärandkooslustel mitmekesist taimestikku. Meie eesmärgiks on pakkuda Teile Eestimaa niitudel kasvanud õnnelike lammaste ja veiste maitsvat liha. Kõik meie tooraine pärineb Eesti taludest ja tooted valmivad Muhu saarel.

Muhu Liha igapäevaelu

Usume koostöö edasiviivasse jõudu. Igal väiketalunikul ei ole ressurssi, et tegeleda oma toodangu töötlemise, turundamise ja logistikaga. Üheskoos on seda palju lihtsam teha. Ühistu eeliseks ongi see, et kõik liikmed panustavad. Ühistu igapäevase tööga tegeleb juhatuse liige Annely Holm. Ühistu liikmed tegelevad loomakasvatusega ning ühistu palgalised töötajad tootmise ja turustamisega. Praeguseks on meie „Ehtsa talutoidu“ märgiga tähistatud tooted saadaval kõikides suuremates toidupoodides – Selver, Rimi, Coop. Lisaks leiab meie liha Maxima lihalettidest, Tallinna Kaubamajast, Taluturult ja Nop Kohvik poest. Muhu Liha tooted on läbi e-poe www.muhuliha.ee saadaval üle Eesti. Muhu Liha tooteid leiab mitmete Eesti restoranide menüüst.

Kvaliteetne ja maitsev toode

Muhu Liha tahab pakkuda Teile seda, mida me isegi sööme. Eesti talude rohumaadel vabalt peetud lammaste ja veiste liha. Pikalt looduslikult liigirikkal karjamaal kasvanud liha on tervislik ning maitsev. Meie tootjad ei kasuta väetisi ega pestitsiide. Meie tootmisprotsess toimub vastavalt toidukvalilteedikavale, mis tagab selle, et tarbija teab kust on tema toidulauale jõudev liha pärit ja kuidas on see toodetud. Muhu Liha müüb nii värsket lamba – ja veiseliha, kui ka erinevaid valmistooteid. Valmistoodetest pakume sinke, suitsuliha, vorste, eelküpsetatud liha, konservi ja pasteeti.