Võrumaal Sännas kuulutati 8.juulil toimunud 26. Eestimaa talupäevadel välja „Eesti parim talu 2017″. 

Tänavu pälvis Eesti parima talu tiitli Võrumaal pea tuhandel hektaril teravilja- kasvatusega tegelev Koolitare talu. Seemne-, toidu- kui ka sööda vilja kasvatav Koolitare talu peremees ja perenaine jäid silma väga strateegilise ja läbimõeldud põllumajandusettevõtte juhtimisega.

Pildil Koolitare talu perenaine ja peremees Eva ja Taivo Tuusis, keda õnnitleb Võrumaa Talupidajate liidu tegevjuht Marika Parv.

Tunnustati ka parimat noortalunikku Anne Grünbergi, kes tegutseb Põlvamaal Üvasi talus.

Üvasi talu tegeleb kitsekasvatusega ning kitsepiimast erinevate toodete tootmisega. Tegemist on noortalunikuga, kes on suutnud turule pääseda, teadmisi koguda kitsekasvatuses ja juustuvalmistamises.

Parima alternatiivtalu tiitel läks aga jagamisele Võrumaal tegutseva Tiri-Jakobi talu ning Pärnumaal asuva Puusepa mesindustalu vahel.

Tiri-Jakobi talus tegeletakse mahepõllumajanduse ja lihaveise kasvatusega. Lisaks on talus  võimalik nautida erinevaid meeleolu ja naudinguhetki ning mängida maamehe golfi.

Puusepa mesindustalu pererahva suur pühendumus ja soov tegeleda mesindusega ning seda teha hästi  jäi hindamiskomisjoni liikmetele koheselt silma.

Tunnustuse “Tubli tegija 2017″ pälvis Raismikuoja talu Järvamaalt, kus tegeletakse teraviljakasvatusega ning töötlemisega.