Foto: Heikki Avent
Eesti Talupidajate Keskliit soovib Eestis edendada agroturismi ning kutsub ettevõtlikke ja hakkajaid talupidamisi sellega liituma.

Tutvu agroturismi ettevõtjatega aadressil www.agroturism.ee 

Vaata Agroturismi presentatsiooni

MIS ON AGROTURISM?

Agroturism on põllumajandustootmise ja turismi kombinatsioon, mis pakub võimalust külastada talusid või teisi põllumajanduslikke ettevõtteid, kogeda maaelu ja maal elamise viise ning lüüa kaasa igapäevases talutöös. Agroturism ei võrdu maaturismiga, vaid on selle oluline tugiharu. Kui maaturismiga saavad tegeleda pea kõik maapiirkonnas tegutsevad turismitalud, siis agroturismiteenust saab pakkuda vaid ettevõte, kelle põhitegevusalaks on erinevate põllumajandus- või kalandustoodete valmistamine.

AGROTURISMI EESMÄRK

Agroturismi eesmärk on pakkuda väikese ja keskmise suurusega põllumajandustootjatele turismiteenuse osutamisega lisasissetuleku võimalust. Sealjuures võib põhitegevuse kõrvalt pakutavaks turismiteenuseks olla nii majutus kui ka toitlustus, aga ka muud aktiivsed tegevused, mis on seotud konkreetse põllumajandussektori eripäraga. Näiteks talu juures tegutsev talupood, isekorjamise põllud, õppe- ja haridusprogrammid, seminariruumide rentimine, talurestoranid, ekskursioonid karjamaadel, lüpsivaatlused, toodete degusteerimised, käsitööesemete valmistamise töötoad jpm.

Foto: Heikki Avent

AGROTURISMI TUNNUSMÄRK JA KLASSIFIKATSIOON

Selleks, et selgelt eristada Eesti agroturismiettevõtteid, lõi Eesti Talupidajate Keskliit sektorile ühise tunnusmärgi, mis valmis koos teenuste klassifikatsioonidega 2018. aasta mais.

AGROTURISMIGA LIITUMINE

Agroturismiga saavad liituda kõik, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on põllumajandus või kalandus ning kes soovib oma põhitegevuse kõrvalt pakkuda lisaks turismiteenust.

Talutootjatele, kes on liitunud „Ehtsa talutoidu“ kaubamärgiga või on ETKL’i liige, on agroturismiga ühinemine tasuta. Teistele taludele rakendub liitumisel sümboolne liikmemaks.

 

Lisainformatsioon ja liitumine:
Gelis Pihelgas
gelis@taluliit.ee 
Tel 553 1571

Jäta meile oma kontakt, et saaksime Teiega jagada uudiseid:


    Olen nõus ETKL-ilt infokirju saama